OnlinePolicem.com | Online Sigorta
 
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş

Yatarak Tedavi Teminatı

Sağlık sigortası planlarında prim bedelini belirleyen en önemli iki teminattan biri olan yatarak tedavi teminatı, ameliyatlı ve/veya ameliyatsız yatarak tedaviler, sigortalının yatmasını gerektirmeyen ve TTB Asgari Ücret Tarifesi’nde tek başına birimi 150 veya daha yukarıda olan cerrahi ve ortopedik müdahalelere ilişkin giderleri ifade eder.

Ayrıca, ameliyatlardan önce doktor tarafından talep edilen ameliyatla ilgili tüm tetkik giderleri de yatarak tedavi limitinden kullanılır. Poliçelerde hastaya verilen yatış onayları sürelidir. Genellikle 7 gündür sağlık kuruluş tarafından tekrar provizyon alınması gerekir.

Yatarak tedavi kapsamında karşılanacak olan masraflar ve bu masrafların kapsamı, limitleri sigorta ürünlerine göre farklılık gösterebilir. Yatarak tedavi teminatından faydalanabilmek için yatışa neden olan hastalığın sigorta başlangıcından sonra teşhis edilmiş olması gerekmektedir. Yatarak tedavi teminatında kapsam dışında kalan bazı hususlar da vardır. Bu hususlar şöyledir;

* Yatış süresi 24 saati aşmayan ameliyatsız tedaviler (Bunlar ayakta tedavi kapsamında karşılanır)

*Tetkik amacıyla gerçekleştirilen hastane yatışları…
Bebek Sağlık Sigortası

Ayın Ürünü

Bebek Sağlık Sigortası

Bebek sağlık sigortası ile çocuğunuz doğuştan itibaren her türlü sağlık risklerine karşı koruyabilirsiniz. En uygun teklif konusunda Online Poliçem Sigorta danışmanları size yardımcı olacaktır.

Detaylı Bilgi