OnlinePolicem.com | Online Sigorta
 
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş

Küçük Müdahale Teminatı

Sağlık sigortalarında sigortalıların poliçelerinde sahip oldukları limitleri ve hakları anlamasına yardımcı olan birçok önemli terim kullanılmaktadır. Küçük müdahale teminatı da bu terimler arasında yer alır. Yurt içinde ayakta veya yatarak gerçekleşmiş olmasına bakılmaksızın, hastane veya doktor muayenehanesinde genel veya lokal anestezi altında veya anestezi olmadan tedaviye yönelik olarak yapılan ve birimi Türk Tabipler Birliği Asgari Ücret Tarifesi’nde 150 birime kadar olan girişimlere küçük müdahale teminatına dahildir.

En sık görülen küçük müdahale teminatlarına örnek olarak kırıklara alçı uygulaması, derideki yaraların dikişi, gözden yabancı cisim çıkarılması, mide yıkanması vb. operasyonları sayabiliriz. Bu müdahalelere ilişkin her türlü gider, ilgili teminatlar kapsamında değerlendirilecek olan doktor muayene ve teşhis giderleri hariç olmak üzere, poliçede belirtilen küçük müdahale limit ve oran dahilinde ödenir.

Küçük müdahale teminatında muayene sırasında kullanılan malzeme ve doktor ücreti ile ilgili ödemeler bu teminattan karşılanır. Sigortalı acil bir durum nedeni ile hastaneye gittiğinde acil cerrahi müdahale gerektiren durumlarda Acil Teşhis ve Giderleri Teminatı belirlenen şartlar dahilinde ödenir.
Bebek Sağlık Sigortası

Ayın Ürünü

Bebek Sağlık Sigortası

Bebek sağlık sigortası ile çocuğunuz doğuştan itibaren her türlü sağlık risklerine karşı koruyabilirsiniz. En uygun teklif konusunda Online Poliçem Sigorta danışmanları size yardımcı olacaktır.

Detaylı Bilgi